Kontrtenors Sergejs Jēgers

Biogrāfija

Kalendārs

Repertuārs

Diskogrāfija

Labdarības fonds

Audio

Galerija

Aktualitātes

Kontakti

 

Jaunais kompaktdisks „Dziesmiņās remdējos” tiks prezentēts koncertā Siguldā

Maijā klajā nāks kontrtenora Sergeja Jēgera, komponista un aranžētāja Raimonda Tigula, orķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Māra Sirmā ierakstītais kompaktdisks Dziesmiņās remdējos, kas 30. maijā plkst. 20.00 Siguldas novada svētku noslēgumā tiks prezentēts koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Projektu realizē Kultūras un izklaides aģentūra Četras saules sadarbībā ar mūzikas izdevniecību Upe tuviem un tāliem, diska prezentācijas koncerts notiks sadarbībā ar Siguldas novada domi.

Jau no latviešu mūzikas vēstures pirmssākumiem tautasdziesmu melodijas vilinājušas komponistus un devušas iedvesmu neskaitāmām tautasdziesmu apdarēm. Tās remdinājušas un remdējušas tūkstošiem dziedātāju un klausītāju sirdis.

Savu laikmetīgu artavu šai apdaru krāšņajā kolekcijā pievienojis komponists Raimonds Tiguls jaunajā tautasdziesmu albumā Dziesmiņās remdējos. Šis unikālais, pasaules mūzikas caurstrāvotais ieraksts tapis Sesavas baznīcā, kur to kopīgi radīja kontrtenors Sergejs Jēgers, orķestris Sinfonietta Rīga, diriģents Māris Sirmais un skaņu režisors Normunds Šnē.

Dziesmiņās remdējos pērles Trīcēj` kalni, skanēj` meži, Silta, jauka istabiņa, Tumsa, tumsa, kas par tumsu ieved klausītāju vienlaikus dziļi latviskā un plaši atvērtā pasaules telpā. No seniem laikiem nākušās melodijas ieskanas laikmetīgi, liekot apjaust, ka mēs vairs nedzīvojam tautasdziesmu pasaulē, tomēr mūsu sirdis un dvēseles spēj atvērties laikus pārdzīvojušam skaistumam, vienkāršībai un poētikai. Savā ziņā šī skaņu pasaule radniecīga pasaulē populārajai chill out mūzikai.

Senais, no tautasdziesmām nākušais vārds remdināt šajā nervozajā un skarbajā laikmetā iegūst īpašu skaņu. Remdināt, mierināt mūsu 21. gadsimta skrejošā cilvēka satracinātās dvēseles – tāds ir šis vēstījums mūslaiku cilvēkam. Par to, ka pasaules gals netuvojas, ka mums jāturpina mīlēt vienam otru, savu valodu, mūziku. Par to, ka prieks, laime un gaišums mīt mūsos pašos, tikai jāprot to saklausīt.

Viena no projekta ieceres autorēm - rakstniece Nora Ikstena raksta: Pamodāmies itin kā sapnī. Pasaule tīra kā bērna prāts. Silta jauka dvēseles istabiņa, tumsa, par kuru nebēdā, pie dieviņa gari galdi... Viss bija vienkāršs un skaists - pat bēdas. Lai es savas asariņas dziesmiņās remdināju... Vai neesam mēs, 21. gadsimta bērniņi, pelnījuši kaut brītiņu pabūt tādā pasaulē? Krupīšam līdzi ūdeni panest, iziet uz kalna, atraut vaļā laikmeta slūžas un pajust, kā pār debesīm un mežiem gavilē sirds. Šai pasaulē mēs zinātu tikai vienas bažas - aptrūkās man dziesmiņu grūtajā dzīvītē. Zinātu, kā remdināt satrauktos prātus. Dziesmiņās remdētos...

Biļetes uz kompaktdiska Dziesmiņās remdējos prezentācijas koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – 4 un 5 lati.

 

© Sergejs Jēgers, 2007 / izstrāde DEEM SIA / dizains Mūsu darbnīca IK