Kontrtenors Sergejs Jēgers

Biogrāfija

Kalendārs

Repertuārs

Diskogrāfija

Labdarības fonds

Audio

Galerija

Aktualitātes

Kontakti

 

Programma Duende izskanējusi koncertos Spānijā

 

Kontrtenora Sergeja Jēgera un saksofonista Arta Gāgas programma DUENDE. ar tevi uz tu izskanējusi divos koncertos 2. un 4. decembrī Barselonas un Madrides baznīcās Latvijas valsts 90. gadadienas svinību ietvaros.

Koncertus organizēja Latvijas vēstniecība Spānijā sadarbībā ar Kultūras un izklaides aģentūru „Četras saules” un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, kā arī ar Latvijas goda konsula Barselonā atbalstu.

Koncertos, tāpat kā pērnā gala nogalē klajā nākušajā albumā skanēja gan pazīstami, gan mazāk zināmi klasiskās mūzikas opusi Arta Gāgas aranžējumā kontrtenora un saksofona duetā - Kamila Sensānsa, Džulio Kačīni, Džuzepes Džordāni, Vinčenco Bellīni, Gabriēla Forē, Sezāra Franka un Žana Pola Martīni mūzika.

Jāatgādina, ka nosaukums duende apzīmē iedvesmas brīdi mākslā un nācis no andalūziešu kultūras. Kā rakstīja Frederiko Garsija Lorka, duende visdabiskāk un brīvāk jūtas mūzikā, jo šī māksla dzimst un mirst mūžīgi, bet dzīvo vien rašanās mirklī.

Īpašu noskaņu koncertos Spānijā līdzās mūzikai radīja spāņu valodā lasītās esejas, kas papildināja mūzikas pasauli. Koncertā Barselonā sv. Annas klosterī esejas lasīja Viktors Santapau (Victor Santapau), bet Madridē koncertā Vācu evaņģēliskajā baznīcā – aktrise Marija Migela (María Miguel).

Pirms koncerta Barselonā uzrunu viesiem teica Valsts sekretāra vietniece Ingrīda Levrence, bet Madridē viesus uzrunāja vēstnieks Spānijā Imants Lieģis.

Projekta producente Indra Rubene stāsta: „Mēs vēlamies sirsnīgi pateikties Latvijas vēstniekam Spānijā Imantam Lieģa kungam par iespēju programmu DUENDE. ar tevi uz tu aizvest uz Spāniju un atskaņot baznīcās ar lielisku akustiku un brīnišķīgu atmosfēru. Intīmās noskaņas ziņā atmiņā īpaši palicis koncerts Madridē, kur muzikālo vēstījumu papildināja aktrises Marijas Migelas lasītās esejas. Prieks, ka tik liela interese bija arī par kompaktdiskiem, kuros šī programma iemūžināta. Līdzekļus no to pārdošanas Sergeja Jēgera Labdarības fonds izmantos, lai sniegtu palīdzību bērniem, kuriem ir smagas veselības problēmas.”

Programmas DUENDE. ar tevi uz tu ceļš noslēdzies, atskatoties uz diviem koncertiem, kas jūlijā izskanēja Sv. Jāņa baznīcā Rīgā un tiem sekojošo koncertu Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis”. Savukārt albums DUENDE. ar tevi uz tu martā saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu 2007 nominācijā „Labākais akadēmiskās mūzikas albums”.

 

© Sergejs Jēgers, 2007 / izstrāde DEEM SIA / dizains Mūsu darbnīca IK